Blog

Koszula porodowa – zalety jednorazowych koszul do porodu

Rinome 1 marca 2021

Coraz więcej młodych kobiet wybierając się na oddział porodowy zabiera ze sobą własną koszulę porodową. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej odzieży porodowej warto wziąć pod uwagę takie parametry jak fason, materiał czy cena. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają jednorazowe koszule do porodu. Sprawdźmy zatem jaką przewagę mają nad drogimi bawełnianymi koszulami i czym różnią się od koszul szpitalnych.

Zobacz produkt: Koszula porodowa jednorazowa

Czym jest koszula porodowa?

Koszula porodowa to specjalny rodzaj odzieży zaprojektowany z myślą o kobietach spodziewających się dziecka. Koszula zapewnia komfort podczas porodu, jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Odpowiedni krój ułatwia przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań. Noszenie koszuli porodowej znacznie upraszcza wykonywanie czynności okołoporodowych takich jak choćby karmienie noworodka.
Elegancka koszula a jednorazowa koszula porodowa

Na rynku dostępnych jest wiele modnych, bawełnianych koszul porodowych. Eleganckie koszule niejednokrotnie kuszą wyglądem, ale z reguły są niepraktyczne. Modny krój zwykle zamiast zapewniać komfort podczas pobytu na oddziale porodowym ogranicza ruchy i wprowadza niepokój. Na minus eleganckiej koszuli przemawia również cena, modne koszule porodowe kosztują zwykle ponad 100 zł, natomiast bez problemu możemy kupić dobrej jakości koszulę jednorazową w cenie poniżej 10 zł.
Koszula porodowa a koszula szpitalna

Nie jest tajemnicą, że kobieta przebywająca na oddziale porodowym ma do dyspozycji koszulę szpitalną. Jednak zabranie własnej koszuli niesie za sobą wiele zalet. Wybierając własną koszulę możemy dokładnie wybrać swój rozmiar i odpowiedni fason. Zabierając własną koszulę do szpitala mamy pewność co do jej jakości i nie musimy się martwić o to jaką koszulę dostaniemy w szpitalu. Unikamy niespodzianki w postaci rozczarowania szpitalnym uniformem, ponieważ dokonaliśmy świadomego wyboru.
Zalety jednorazowej koszuli porodowe

Przede wszystkim jest to cena. Kosztująca zaledwie kilka złotych w przeliczeniu na duże ryzyko uszkodzenia, jest to niepodważalną przewagą nad tradycyjnymi koszulami porodowymi. Wyrzucając ją jesteśmy świadomi, że nie zmarnowaliśmy pieniędzy, a ona spełniła swoją rolę. Szukając odpowiedniej koszuli do porodu można się spotkać z wieloma szpitalnymi wzorami oraz niedostosowanymi krojami. Nasza koszula niweluje wszystkie te obawy. Poniżej omówimy jej cechy.
Cechy dobrej koszuli porodowej:

  • rozpinana z przodu
  • przewiewna 
  • wykonana z materiału wysokiej jakości
  • posiadająca specjalny krój
  • odpowiednio długa
  • lekka i wytrzymała
  • nie podrażniająca skóry
  • jednorazowaKiedy nadaje się do użytku?

Oczywiście podczas porodu jak i po, nim na oddział. Koszula jest przewidziana dla mam karmiących piersią, ponieważ posiada aż dwa wiązania ochraniające biust. Kobieta pakująca torbę do szpitala, powinna wziąć dwie koszule – jedną do porodu, drugą poporodową na pobyt na oddziale noworodkowym.
Czy jest bezpieczna?

Odpowiednia długość jednorazowej koszuli do porodu sprawia, że jest ona w 100 % bezpieczna podczas jej stosowania. Dzięki luźnemu krojowi jest przewiewna wspomagając skórę w oddychaniu. Nie trzeba jej podwijać bądź opuszczać podczas karmienia dziecka, ponieważ posiada specjalnie przygotowane dwa wiązania na wysokości piersi. Umożliwiają one spokojne i bezstresowe pełnienie obowiązków matki. Delikatna, miła i przyjemna w dotyku nie powodująca otarć sprawi, że pobyt w szpitalu stanie się przyjemną przygodą.
Dlaczego warto kupić jednorazową koszulę porodową?

Po zużyciu lub zniszczeniu można ją łatwo zutylizować. Zdecydowanie lepsza jakość od koszuli szpitalnej. Własna koszula porodowa zapewnia lepszy komfort psychiczny. Koszula porodowa jest lepszym wyborem niż przypadkowy t-shirt w rozmiarze XXL.


Podsumowując estetyka i wygoda to nie wszystkie cechy które powinna posiadać dobra koszula porodowa. Wybierając koszulę warto zwrócić uwagę na jej praktyczne zastosowanie. Dobra koszula do porodu powinna przede wszystkim służyć kobiecie. Wybór koszuli jednorazowej pozwala nie martwić się o stan swojej odzieży po porodzie ułatwiając tym samym opiekę nad dzieckiem.


Polecana koszula porodowa

0